o mnie

CERAMIKA MK » o mnie

Za insygnią CERAMIKA MK stoję ja – Magdalena Kamińska, z urodzenia dziwnowianka. Z ceramiką jestem związana od 2009 roku. Moja codzienna praca odtwarza najpiękniejsze strony codziennego życia. Wykorzystując proste formy wprowadzam widzów do świata swoich wspomnień, do poszukiwania minionego czasu dzieciństwa. Zapraszam do świata zakurzonych glinianych garów, kolorowych ceramicznych domków, dzierganych serwetek wlepionych w ceramiczne kury, koguty, talerze, patery, zawieszki etc.

Dzięki prostej formie, moje wspomnienia stają się wspomnieniami każdego z nas. Do twórczości inspiruje mnie wieś, wyposażenia niegdysiejszych izb – makatki, kropielniki, cedzaki, cebrzyki czy kanki. Krzyże przydrożne i kapliczki jako pomniki sakralnej kultury. Jestem pełna zachwytu dla figur ludowych i matrioszek.

Właściwie wszystko, co kocham przenoszę w proces twórczy.

Moja praca jest spełnionym marzeniem. Zawsze dążyłam do mieszkania na wsi, uwielbiam sielskie i luźne klimaty. Uwielbiam i zapraszam cały świat do siebie. Dlatego też, udało mi się stworzyć małą glinianą chatkę, w której powstaje unikatowa ceramika artystyczna, gdzie do niej właśnie, przybywają równie wyjątkowi i ciekawi ludzie.

Moje prace powstają pod wpływem otoczenia, z którego czerpię inspirację. Uwielbiam lepić kury, koguty, które wprost zza miedzy mnie kuszą i nakłaniają do ceramicznego działania.

U mnie jest na ludowo, a i bajkowo.