Chatki w Kratki

OFERTA » Produkty » Chatki w Kratki

Chatki w Kratki to produkty regionalne nawiązujące do produktu markowego, jakim jest Kraina w Kratę. Nazwą tą określa się niezwykle urokliwy obszar na Pomorzu Środkowym rozciągnięty w pasie środkowego wybrzeża Bałtyku. W XVIII i XIX wieku dominującym elementem krajobrazu wiejskiego na Pomorzu było budownictwo szkieletowe. Turystyczny produkt markowy „Kraina w Kratę” był jednym z pierwszym w województwie pomorskim. Autorka przenosi architekturę na przedmioty dekoracyjne i użytkowe.

Chatki w Kratki to ceramiczne domki, naiwnie zdobione przez autorkę, w formie płaskorzeźb oraz form przestrzennych, zachowując architekturę regionalną.

Ponadto, Chatki w Kratki to również cykl pamiątek regionalnych w postaci dzwonków czy serc grzechotek zdobione zarysem architektury regionalnej.

Autorka za ceramiczne "Chatki w Kratki" otrzymała certyfikat marki lokalnej Zielone Serce Pomorza zdobywając I miejsce w kategorii wyroby rękodzielnicze w finale konkursu organizowanego przez Fundację Partnerstwo Dorzecze Słupi.